Aktuálně

10.08.2010
Česká realitní síť se spojila s britským partnerem

Přední tuzemská realitní síť M&M reality holding a britská společnost House Building Capital (HBC Reality) si vzájemně vyměnily 34 procent obchodního podílu. ČTK to dnes oznámila M&M reality. Většinový podíl v české realitní kanceláři ale nadále kontrolují její zakladatelé Milan Zavadil a Miroslav Jonáš. "V nejbližších týdnech dojde ke sjednocení poboček, makléřské sítě, účetního, právního, ekonomického oddělení a call center," uvedl Jonáš.

Výsledkem fúze má být pro rok 2011 obrat z realitních obchodů 16,5 miliardy korun. M&M reality loni prodala nemovitosti přibližně za devět miliard korun. 
Spojení obou firem má příští rok na tuzemský trh přinést finanční zdroje ve výši 3,25 miliardy korun. "Bude to v podobě krátkodobých půjček na nákup nemovitostí," řekl ČTK spolumajitel M&M reality Jonáš. Obě firmy chtějí také posílit své postavení na Ukrajině a otevřít pobočky v dalších dvou zemích. 
V budoucnosti bude společnost působit pod jednou obchodní značkou M&M reality holding, která bude využívat finančních služeb House Building Capital. Dokončení fúze se má uskutečnit do konce letošního roku.  HBC Reality má v Česku 232 realitních makléřů, věnuje se i finančním investicím. Za rok 2009 na tuzemském trhu umístila 1,25 miliardy korun. 
Na tuzemském trhu začal M&M reality holding oficiálně působit v roce 2005. Společnost má v současnosti v Česku přibližně 55 poboček a kolem 450 makléřů. Na Slovensku provozuje devět poboček, ve kterých pracuje kolem stovky makléřů.

    Zpět
© WebActive s.r.o.