Aktuálně

18.03.2011
Oživování starších městských domů je velkou výzvou

Postavit nový developerský projekt na zelené louce je určitě náročné, nicméně výrazně náročnější je oživit starší městský dům, který má za sebou většinou dlouhou historii a jeho rekonstrukce naráží na nejrůznější překážky nejen stavebně-technického rázu. Na opravu těchto domů a zejména přestavbu půdních prostor se zaměřuje společnost Czech Buildings.

Historie společnosti Czech Buildings s. r. o. se datuje od roku 2008. „Základy a zkušenosti našich aktivit čerpáme již od začátku devadesátých let, kdy se trh architektonických, projekčních a nakonec i realitních činností začal formovat. Mnohdy to byly zkušenosti nesmírně hořké, a i to byl důvod, proč jsme se již od počátku, kdy jsme s manželem společnost založili, snažili vymezit proti hulvátství, vypočítavosti a neodbornosti, která v našich podmínkách mnohde ještě dnes panuje,“ říká jednatelka firmy Lenka Hanžlová.

Staré městské domy srdeční záležitostí

Doslova srdeční záležitostí společnosti Czech Buildings jsou staré městské domy. Většinou jsou situovány ve skvělých lokalitách, disponují krásnými výhledy a snadnou dostupností do centra města. Nejedná se pouze o původní byty, ale především o překrásné půdní prostory, které zpracováváme tak, aby byl zachován genius loci a zákazník přitom mohl žít příjemným, moderním způsobem života a užívat všech jeho krás. Z realizací společnosti v segmentu rekonstrukcí starších bytových domů a přestaveb původně nevyužitých půdních prostorů lze jmenovat řadu projektů zejména v Praze.

Jedná se například o rekonstrukci pavlačového činžovního domu na Žižkově, realizaci půdních vestaveb hned v několika starých činžovních domech na Vinohradech, v Nuslích či ve Vršovicích, nebo o dva kompletně zrekonstruované domy v Holešovicích, které v 21 bytových jednotkách nabízejí svým novým majitelům kvalitu bydlení 21. století. „Naše projekty jsou jednoznačným důkazem toho, že i starší domy mohou po rekonstrukci nabídnout všem zájemcům kvalitní bydlení, a to nedaleko centra Prahy,“ dodává Lenka Hanžlová.

Důraz na kvalitní spolupracovníky

Podle jejích slov je cílem společnosti nabízet kvalitní produkty, které zajistí spokojenost zákazníka. „Aby tato rovnice mohla fungovat beze zbytku, bylo nesmírně důležité najít takové kolegy a spolupracovníky, kteří ji s námi budou ochotně a rádi sdílet. Náš tým tvoří architekti, projektanti a realitní specialisté s cílem vytvořit bydlení splňující veškeré nároky na design, technologie a vysoký standard,“ pokračuje Lenka Hanžlová. Jedním ze špičkových architektů je i Daniel Němeček, autor projektu rodinného domu v jižních Čechách, jehož vizualizace je na titulní straně tohoto čísla Realitu.

„Naše práce začíná vyhledáním vhodné polohy nemovitosti, společně s architektem vytvoříme koncepci a styl, vypracujeme projektovou dokumentaci a zajistíme potřebná povolení k realizaci stavby. Kontrolujeme průběh stavebních prací a následně realizujeme prodej či pronájem,“ popisuje Lenka Hanžlová dlouhou cestu k úspěchu. Do ní patří také například jednání s klienty o změnách v projektu, navrhování a realizace interiérů, samozřejmostí je zajištění hypotečních úvěrů a znaleckých posudků, právní servis. „V případech, kdy klient kupuje nemovitost jako investici, poskytujeme support po celou dobu trvání nájemní smlouvy,“ dodala dále.

    Zpět
© WebActive s.r.o.