Aktuálně

18.05.2012
FINEP posiluje družstevní bydlení

Společnost FINEP pokračuje v úspěšném trendu výstavby družstevního bydlení. Novinkou je, že v lokalitách pražského Barrandova, Hostivařské přehrady a Proseku vzniknou tři nové projekty od společnosti FINEP s tímto typem bydlení. V rámci družstevní výstavby tak FINEP aktuálně nabízí 209 nových atraktivních bytů.

Nabídce nových projektů předcházela analýza, která jasně potvrdila stálý zájem o družstevní bydlení. „Ačkoliv většina klientů preferuje bydlení do osobního vlastnictví, výsledek analýzy jasně potvrdil vzrůstající trend poptávky po družstevním bydlení.“ říká generální ředitel FINEP Tomáš Pardubický.

I přes menší podíl v porovnání s osobním vlastnictvím jde podle něj u družstevního bydlení o skupinu klientů, u které je potřeba nabídku stále rozšiřovat. „Klíčovým důvodem, který preferují zájemci o družstevní bydlení, jsou požadavky hypotečních bank na věk uchazečů a také to, že spousta Čechů má s družstevním bydlením dobrou zkušenost,“ vysvětluje Tomáš Pardubický. Právě proto také FINEP nabídku družstevního bydlení rozšiřuje a připravuje výstavbu v uvedených třech lokalitách.

Pilotním projektem družstevní výstavby je projekt „Bytové družstvo Habr“, který se nachází na Proseku: „ Již za půl roku od zahájení prodeje máme prodáno 70% bytů“, říká Tomáš Pardubický. Doplňuje, že družstevní bydlení má v České republice velkou tradici. Pro Bytové družstvo Habr zde FINEP staví 62 nových družstevních bytů.

Mezi hlavní výhody družstevního bydlení patří povinnost skládat významně menší vlastní hotovost 25 procent z celkové částky (celá tato část může být financována formou úvěru ze stavebního spoření). Zbývajících 75 procent platí klient formou nájmu. Přínosem je také to, že klient nemusí bance prokazovat bonitu – žádné daňové přiznání, žádné potvrzení o příjmu.

Rubrika: Aktuálně

    Zpět
© WebActive s.r.o.