Aktuálně

23.05.2012
E-tržiště Gemin.cz registruje první veřejné zakázky

Na jediném atestovaném e-tržišti Gemin.cz byla vypsána první veřejná zakázka. Tuzemské instituce tak začaly v praxi využívat výhod elektronického tržiště nové generace. Moderní systém posiluje transparentnost a zrychluje zadávání zakázek. „Povinnost vypisovat zakázky touto cestou bude pro orgány státní správy platit až od 1. července 2012, sdělili provozovatelé portálu.

Elektronické tržiště Gemin.cz se stalo prvním systémem pro zadávání veřejných zakázek, který úspěšně prošel testy Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Ostrý provoz systému byl spuštěn 1. května 2012. Aktuálně je na e-tržišti Gemin.cz registrováno více než 500 dodavatelů a přes 30 zadavatelů. „První zakázkou se stala poptávka na pořízení spotřebního materiálu k tiskárnám. Jsme rádi, že první zadání zakázky proběhlo bezproblémově, což potvrzuje připravenost našeho systému,“ uvedl David Horký, jednatel společnosti SYNTAXIT, která provozuje Gemin.cz na českém trhu.

„Těší nás, že se nám jako prvním podařilo spustit elektronické tržiště nové generace, které splňuje veškeré požadavky pro zadávání veřejných zakázek,“ dodal Horký. Od 1. července 2012 bude elektronické zadávání veřejných zakázek povinné pro ústřední orgány státní správy České republiky a jim podřízené organizace. E-tržiště a jejich výhody však budou moci využívat i samosprávné celky. Nové systémy jsou určeny pro rychlé nákupy zboží, služeb nebo například stavebních prací. Jejich zavedení je součástí projektu pro postupnou elektronizaci veřejné správy.

„Při vývoji elektronického tržiště nové generace se nám podařilo maximálně zúročit mnoho let zkušeností s tvorbou webových aplikací, které zjednodušují práci státní správy. Velkou výhodou e-tržiště Gemin.cz je jeho uživatelská přívětivost a intuitivní ovládání,“ popisuje Petr Andrýsek, vedoucí klientské sekce společnosti QCM, předního českého dodavatele systémů pro správu veřejných zakázek, která připravila technické řešení e-tržiště Gemin.cz. „Například po zadání identifikačního čísla organizace se při registraci automaticky vyplní potřebné údaje, které stačí pouze potvrdit. Instituce tak nemusí všechna data složitě vypisovat,“ dodává.

Rubrika: Aktuálně

    Zpět
© WebActive s.r.o.