Aktuálně

29.05.2012
Praha 13 postaví „startovací“ byty za stovky milionů korun

Praha 13 postaví více než stovku startovacích bytů pro mladé rodiny. Projekt bude stát 285 milionů korun bez DPH. Stavět se začne na podzim, práce potrvají čtyři roky, vyplývá z webu veřejných zakázek. Městská část, která letos hospodaří s částkou necelých 350 milionů Kč, na investici použije peníze získané prodejem bytů, řekl mluvčí Samuel Truschka.

Dodavatel, který ve výběrovém řízení zvítězí, postaví bytový dům na vlastním pozemku na území městské části. „Radnice, která se stane majitelem celého projektu, pak vybere provozovatele a pronajme mu stavbu na dobu určitou,“ uvedl mluvčí. Předpokládané zahájení zadávacího řízení je 1. června. Praha 13 v odůvodnění zakázky uvedla, že chce udržet nízký věkový průměr obyvatel, vytváří proto mladým rodinám podmínky pro start do života.

Městská část, která v minulosti rozprodala většinu bytů, vlastní už jen 75 bytů v panelových domech a dalších 18 bytů, které slouží lidem se zdravotním postižením. Žádostí o obecní byty ale přibývá. Na začátku roku jich bylo více než 160, uvedla radnice na webu veřejných zakázek. V novostavbě by mělo být k dispozici 100 až 125 bytů.

V první fázi privatizace prodávala radnice celé bytové domy, šlo o zhruba 3100 bytů, za které získala 1,4 miliardy korun. Loni skončila druhá fáze prodejů, při nichž si lidé koupili zbývajících 1680 bytů. Letošní rozpočet městské části nezahrnuje investice hrazené z peněz z privatizací. O jejich přerozdělení totiž městská část rozhoduje postupně. Zaplatit by tak měla třeba stavbu nových parkovacích míst na sídlišti Velká Ohrada.

Rubrika: Aktuálně

    Zpět
© WebActive s.r.o.