Aktuálně

05.09.2012
Viamont Development v insolvenčním řízení

V insolvenčním řízení se ocitla společnost Viamont Development se sídlem v Ústí nad Labem, dceřiná firma stavební firmy Viamont založené bývalým ministrem dopravy Alešem Řebíčkem.

Insolvenční návrh na sebe v uplynulých dnech podalo vedení firmy, zjistila ČTK z Insolvenčního rejstříku. Firma dluží svým dodavatelům, bývalým zaměstnancům i daňové správě miliony korun, například závazky po lhůtě splatnosti představují bezmála 1,7 milionu korun; daňové závazky firmy činí 865.000 Kč.

Viamont Development je společně s Viamontem DTS a Viamont Development jednou ze dvou zbylých dceřiných společností Viamontu, který v roce 1992 s několika dalšími zaměstnanci tehdejší Traťové strojní stanice Ústí nad Labem založil bývalý ministr dopravy Aleš Řebíček. Nyní Viamont zřejmě míří do úpadku. O insolvenci zhruba před měsícem požádala sama firma, která dluží asi 218 milionů korun a z problémů viní i "nepřátelskou mediální kampaň". Majitelem Viamontu se v roce 2010 staly Inženýrské a dopravní stavby (IDS) Olomouc, v jejichž vedení Řebíček také působil.
Další dceřiné firmy Viamontu si už z větší části změnily název a fungují v rámci koncernu IDS.

Viamont už v květnu čelil jednomu insolvenčnímu návrhu, který ještě soud odmítl, teď už ale o insolvenci požádal sám. "Nelze očekávat, že mohl dlužník nastalou nepříznivou situaci překlenout v rámci dalšího provozování svého podniku. Dlužník je rovněž v úpadku ve formě předlužení," uvedlo vedení firmy v návrhu. Firma už má i obestavený účet.

Rubrika: Aktuálně

    Zpět
© WebActive s.r.o.